Γιώργος Εφραίμ  (64')
Στάθης Αλωνεύτης  (77')
Cillian Sheridan  (64')
Rafik Djebbour  (77')

Ζευγάρωμα στις νίκες έκανε σήμερα η ομάδα μας που επικράτησε του Ερμή με 1-0 χάρος σε γκολ του Sheridan στο 88'

Το φιλμ του αγώνα

Στο 4' είχαμε την πρώτη τελική προσπάθεια από πλευράς ΑΠΟΕΛ με τον De Vincenti να πραγματοποιεί δυνατό σουτ εκτός περιοχής που κατέληξε έξω.
Στο 9' ήταν η σειρά του Carlao να απειλήσει με κεφαλιά μετά από φάουλ. Η προσπάθεια του ήταν άστοχη.
Δύο λεπτά αργότερα ο Ερμής απείλησε αλλά η τελική προσπάθεια δεν ανησύχησε τον Pardo.
Στο 15' ο Γιώργος Δώνης αναγκαστικά προχώρησε στη πρώτη αλλαγή αφού ο Παπάζογλου δεν μπορούσε να συνεχίσει. Στη θέση του πέρασε ο Amorin.
Στο 36' ένας όμορφος συνδυασμός με τελικό αποδέκτη τον Αντωνιάδη έφερε μετά από παρέμβαση αμυντικού κόρνερ.
Στο 43' απευθείας φάουλ του De Vincenti απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας.
Η πρώτη φάση στο δεύτερο ημίχρονο έφερε και την μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα με το σουτ του Sergio να σταματά στο δοκάρι.
Στο 64' ο Sheridan πέρασε στη θέση του Εφραίμ.
Στο 65' νέα μεγάλη ευκαιρία με σουτ του Morais να αποκρούεται απο τον τερματοφύλακα σε κόρνερ. Αμέσως μετά γυριστό ψαλίδι του Djebbour πέρασε μόλις έξω.
Στο 70' το πλασέ του Manduca αποκρούστηκε δύσκολα από τον τερματοφύλακα.
Στο 73' νέο σουτ του Manduca μέσα από την περιοχή κατέληξε απευθείας στο τερματοφύλακα.
Λίγο αργότερα ο Αλωνεύτης αντικατέστησε τον Djebbour
Στο 88' ο Sheridan έλυσε τελικά τον γόρδιο δεσμό όταν μετά απο πάσα του Vinicius έστειλε από κοντινή απόσταση την μπάλα στα δίκτυα.

ΑΠΟΕΛ (Γ. Δώνης): Πάρντο, Σέρτζιο, Παπάζογλου (18' Αμορίν), Καρλάο, Αντωνιάδης, Μοράις, Βινίσιους, Ντε Βινσέντι, Εφραίμ (64' Σέρινταν), Μαντούκα, Τζιμπούρ (77' Αλωνεύτης)

Ερμής (Ν. Παπαβασιλείου): Μπογκατίνοφ, Παουλίνιο, Ουόν, Ντε Πίνα, Τσίνα, Ταραλίδης, Παλαθουέλος, Μοράν, Δημητρίου (67' Μπελούσο), Ιμπραΐμι (77' Πάκερ), Ονίλο (46' Παπαθανασίου)

Κίτρινες: Μαντούκα / Ταραλίδης, Δημητρίου, Παουλίνιο

Διαιτητής: Γιώργος Νικολάου
Bοηθοί Διαιτητή: Χαράλαμπος Γεωργίου, Μάριος Καλογήρου Τετάρτος: Μάριος Δημητριάδης
1ος επιπρόσθετος: Βασίλης Δημητρίου
2ος επιπρόσθετος: Αντώνης Χριστοδούλου
Παρατηρητής: Μιχάλης Παπαβαρνάβας