Κωνσταντίνος Χαραλαμπίδης
Κωστάκης Αρτυματάς
Cillian Sheridan  (64')
Πιέρος Σωτηρίου  (46')

Την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η ομάδα μας, φθάνοντας τους 9 βαθμούς.Με δυο διαφορετικά πρόσωπα εμφανίστηκε κυρίως λόγω της αποβολής του Kaka.

Το φιλμ του αγώνα
Με τον ΑΠΟΕΛ να διατηρεί μεγάλο ποσοστό της κατοχής της μπάλας ξεκίνησε η αναμέτρηση. Πρώτη τελική προσπάθεια είχαμε στο 3' με μακρινό αλλά και άστοχο σουτ του Αρτυματά.
Επόμενη φάση με ίδια κατάληξη είχαμε και στο 7' με πρωταγωνιστή τον Vinicius.
Στο 10' ο ΑΠΟΕΛ άνοιξε το σκορ. Το 0-1 πέτυχε ο Χαραλαμπίδης μετά από πάσα του Μanduca.
Δύο λεπτά αργότερα ο Σωτηρίου πέτυχε το πρώτο του φετινό γκολ μετά απο ωραίο συνδυασμό γράφοντας το 0-2.
Η επόμενη επιθετική προσπάθεια ήταν και πάλι για τον ΑΠΟΕΛ στο 29' με τον Εφραίμ να πιάνει τεχνικό σουτ στο ύψος της περιοχής. Η προσπάθεια του όμως έφυγε λίγο έξω.
Επόμενη προσπάθεια στο 32' με τον Χαραλαμπίδη να πάσαρει στον Riise. Το δυνατό σουτ του Νορβηγού κατέληξε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα.
Το 0-3 ήρθε στο 37' μετά από όμορφο συνδυασμό του Εφραίμ και τον Riise να δίνει έτοιμο γκολ στον Manduca.
Στο 39' ο Kaka υπέπεσε στο πέναλντι και αποβλήθηκε. Όμως ο Pardo απέκρουσε το πέναλντι.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Γιώργος Δώνης αντικατέστησε τον Σωτηρίου με τον Αmorin.
Στο 54' είχαμε την πρώτη τελική προσπάθεια όταν μετά από μπαλιά του Εφραίμ ο Μanduca σούταρε πάνω από τα δοκάρια.
Στο 60' απευθείας φάουλ του Manduca κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.
Η μείωση του σκορ ήρθε στο 63 με κεφαλιά Παναγιότοφ.
Δεύτερη αλλαγή για την ομάδα μας στο 64' με τον Sheridan να μπαίνει στη θέση του Manduca.
Στο 71' ο Pardo έκανε εξαιρετική απόκρουση κρατώντας το 1-3.
Στο 74' έγινε η τρίτη αλλαγή με τον Gomes να παίρνει τη θέση του Εφραίμ.
Τα τελευταία στάδια του αγώνα πέρασαν χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ: Αθανασίου, Σταθάκης, Ψιάνος, Μαρκόσκι, Μπάμπα, Ρόχας (46΄ Μάρκου), Αρέστη, Φούσκο, Παναγιότοφ, Χάμπερ (80΄ Ντος Σάντος), Κολοκούδιας

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Σέρτζιο, Ρίισε, Καρλάο, Κακά, Βινίσιους, Αρτυματάς, Χαραλαμπίδης, Εφραίμ (74΄ Γκόμες), Σωτηρίου (46΄ Αμορίν), Μαντούκα (64΄ Σέρινταν)

Κίτρινες Κάρτες: Παναγιότοφ, Μπάμπα, Ντος Σάντος - Αρτυματάς
Κόκκινες Κάρτες: Kακά (απευθείας)

Διαιτητής: Βασίλης Δημητρίου
Βοηθοί Διαιτητή: Μιχάλης Μαρίνου, Νίκος Εγγλέζου
Τέταρτος: Θωμάς Μούσκος