Γιώργος Εφραίμ  (46')
Νεκτάριος Αλεξάνδρου  (76')
Cillian Sheridan  (51')
Rafik Djebbour

Την 5η νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε σήμερα η ομάδα μας και έφθασε τους 16 βαθμούς παραμένοντας μόνη στη κορυφή της βαθμολογίας.
Νωχελικά και χωρίς να είναι δημιουργική η ομάδα εμφανίστηκε στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο η εικόνα της ομάδας δεν άλλαξε σε μεγάλο βαθμό αν και ήταν πιο δημιουργική.

Το φιλμ του αγώνα

-Στο 7' κίτρινη κάρτα στον Pardo για διαμαρτυρία.
-Στο 10' πρώτη τελική προσπάθεια για τον ΑΠΟΕΛ με σουτ του Manduca από μακρύς να αποκρούει ο τερματοφύλακας.
-Στο 16' πρώτη καλή ευκαιρία για τον Οθέλλο. Το σουτ πήγε στην αγκαλιά του Pardo.
-Στο 23' νέο σουτ από πλευράς Οθέλλου έφυγε έξω.
-Στο 31' ο Djebbour μπήκε παράλληλα στη περιοχή και έπιασε το σουτ όμως η μπάλα έφυγε μόλις έξω.
-Στο 41' μετά απο ασυνεννοησία Pardo και Amorin, ο Οθέλλος έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.
-Με αλλαγή ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, αφού ο Εφραίμ πέρασε εκτός και την θέση του πήρε ο Gomes.
-Στο 48' ο Carlao τραυματίστηκε και αποχώρησε αναγκαστικά. Στη θέση του πέρασε ο Sheridan.
-Στο 54' ο Οθέλλος άνοιξε το σκορ με τον Tiago. Μετά από λάθος της άμυνας στο κέντρο του γηπέδου ο επιθετικός του Οθέλλου έφυγε στη πλάτη της άμυνας και πλάσαρε επιτυχώς τον Pardo.
-Στο 63' ο Manduca με εξαιρετική ενέργεια μέσα στην περιοχή ντρίμπλαρε 2 αντιπάλους και ισοφάρισε σε 1-1.
-Στο 66' ο Amorin δέχτηκε κίτρινη κάρτα.
-Στο 70' ο Tiago απείλησε και πάλι με τον Pardo να αποκρούει σε διπλή προσπάθεια.
-Στο 82' κεφαλιά του De Vincenti απέκρουσε ο τερματοφύλακας. Αμέσως μετά νέα μεγάλη ευκαιρία χάθηκε από τον Djebbour.
-Στο 85' ο DJebbour σκόραρε το πρώτο του γκολ. Μετά από μπαλία του Sheridan με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 2-1.

Oθέλλος: Ρόιν, Παναγιώτου, Ευθυμίου, Μενέντες, Βασιλείου, Χμαλάτζε, Tιάγο, Ζουλί, Χατζηγιαννακού (79' Κυριάκου), Βέρα (84' , Νεάκου (58' Μόμο)

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Σέρτζιο, Αμορίν, Καρλάο (51' Σέρινταν), Ρίσε (76' Αλεξάνδρου), Μοράις, Βινίσιους, Μαντούκα, Εφραίμ (46' Γκόμες), Ντε Βινσέντι, Τζιμπούρ

Κίτρινες: Ρόιν, Ευθυμίου / Πάρντο, Αμορίν
Κόκκινες Κάρτες: - / -

Διαιτητής: Γ. Αναστασίου
1ος Βοηθός: Μ. Δημητριάδης
2ος Βοηθός: Μ. Δημητριάδης
Τέταρτος: Ν. Αθανασίου