Paris Saint-Germain 1-0 ΑΠΟΕΛ

Cavani (2')

Ο ΑΠΟΕΛ αιφνιδιάστηκε πολύ νωρίς και αυτό επηρέασε την γενική εικόνα του στο παιχνίδι. Έχασε ένα παιχνίδι χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα και πλέον στρέφει την προσοχή του στο πρωτάθλημα.

-Μόλις στο 1' η PSG FC ανέβηκε από αριστερά και με μπαλιά στην μεγάλη περιοχή ο Καβάνι με γυριστό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
-Στο 11' το πρώτο σουτ για τον ΑΠΟΕΛ ήρθε από τον Εφραίμ και έφυγε κόρνερ. Αμέσως μετά τεράστια ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Morais από ευνοϊκή θέση να στέλνει την μπάλα απελπιστικά έξω.
-Στο 17 η PSG έφθασε κοντά στο 2-0 και πάλι με τον Καβάνι όμως η κεφαλιά του κατέληξε στο δοκάρι.
-Νέα ευκαιρία έχασε η PSG FC στο 27' όταν σουτ του Λούκας έφυγε μόλις έξω.
-Καλή ευκαιρία και στο 32' για την PSG FC με το σουτ του Λούκας να αποκρούει ο Pardo.
-Αλλαγή με την έναρξη του Β´ ημιχρόνου με τον Sheridan να παίρνει την θέση του Gomes
-Στο 57' ο De Vincenti πήρε την θέση του Manduca.
- Η πρώτη καλή φάση στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε στο 59' με τον Pardo να αποκρούει τετ α τετ του Λαβετσί.